Kwiecień 23, 2018, 19:32:30 pm

Autor Wątek: PS3 - FAT - 80 GB - Przerobienie  (Przeczytany 1450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Morningstar

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: DE
  • Reputacja: 0
  • Izi Pizi
PS3 - FAT - 80 GB - Przerobienie
« dnia: Luty 01, 2018, 18:35:30 pm »
Witam Serdecznie, jestem tu nowy i widzę ze to forum cieszy się wielką popularnością.
Zdaje sobie sprawę że taki temat już był ale nadal nie mogę trafić na to czego szukam.

Mam kilka pytań na temat przerobienia konsoli PS3:
Udało mi się dowiedzieć że moja konsola to FAT 80 GB z numerami dostępnymi aby ją przerobić, tutaj właśnie zaczyna sie mój problem, będzie to mój pierwszy raz.
Chciałbym się dowiedzieć krok po korku jak dokładnie "zhacokowac" PS3 abym mógł sobie pograć w piraty, znajdzie się jakaś dobra dusza co wskaże mi krok po kroku jak to wszystko działa ? Może jest poradnik który przeoczyłem lub może go nawet nie rozumiem, głównie chodzi mi o to co muszę wgrać i jak to zrobić aby smigało. Dzięki za pomoc ! Pozdrawiam.

PS3-Hack.com.pl

PS3 - FAT - 80 GB - Przerobienie
« dnia: Luty 01, 2018, 18:35:30 pm »

Offline Chmielu

• Ten Nieznany
  • HelpChat/Sb
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 9
Odp: PS3 - FAT - 80 GB - Przerobienie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2018, 21:50:59 pm »
To się naszukałeś gościu, gratuluje.
http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?topic=18617.0
Bardzo rzadko sprawdzam prywatne wiadomości, dlatego proszę się nie denerwować, że odpisuję późno albo w ogóle. ;(

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 18
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2018, 15:06:59 pm »
Witamy na forum no cóż modele Fat to jednak nie takie proste jak ci się wydaje że tak od przerobisz Exploitem tak jest to możliwe jednak musisz wiedzieć że bez DUMPA czyli kopi twojego biosu uszkodzisz sobie konsole i wtedy nie będzie możliwości jej odratowania
kolejna kwestia jest to Stara konsola która wymaga jednak pełnego Spa w którego skład wchodzi usunięcie wszelkich zanieczyszczeń jak Kurz brud Stara pasta na procesorach oraz najważniejsza rzecz to jeśli chcesz aby przedłużyć prawidłowe  działanie swojej konsoli należy też wymienić pastę pod IHS co to oznacza że bez tego możesz mieć komunikat "Nastąpiło przegrzanie systemu wyłączanie systemu"objawia się to Głośną pracą wentylatora co jednak jest bardzo słyszalne  niestety sam tego nie zrobisz gdyż wymaga to specjalnej Szpatułki którą zdejmujesz ten Radiator z procesora CELL inaczej IHS jeśli nigdy nawet nie rozbierałeś konsoli to podczas wymiany pasty nieodpowiednio zdejmując płytę główną możesz także uszkodzić procesor Graficzny inaczej RSX poprzez zerwanie połączenia między płytą główną a nim
dlatego najbezpieczniejszą opcją jest oddać komuś kto ma pojęcie o tym modelu konsoli i wykona pełny Downgrade przy pomocy programatora E3 Flasher  do fabrycznego softu 3.55 oraz zainstaluje nowe oprogramowanie CFW włacznie z Hombrew tak aby wszystko było dobrze i tylko podłączył i grał a także wymieni pasty oraz pełen zakres czyszczenia przed powrotem do twoich rąk

Offline Morningstar

• Nowy użytkownik
  • *
  • Izi Pizi
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2018, 12:35:25 pm »
To znowu ja. zrobiłem tak jak w tej instrukcji.
Postawiłem serwer, podłaczyłem sie przez przez ps3. Chce zrobić tym Dumperem zrobić tak by plik zgrał sie na pena (16mb)
ale wyskakuje cały czas bład z ciekawości próbowałem inne opcje i też jest to samo. Co może być przyczyną ? Może dam dokładne dane o moim Ps3 CECHL04 4.82. (i tak mam mniejsza wersje niż 3.56) Zależy mi aby mi się to udało, konsole mam trzy te same i chce sie tego nauczyć. Jak zepsuje to mam jeszcze jedną, chodzi mi głownie aby ktoś mnie pokierował tak aby to mogło smigać. Niby robie tak jak w poradnikach ale zawsze jest błąd.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2018, 12:35:25 pm »

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 18
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2018, 17:55:09 pm »
No cóz to nie jest takie proste dlatego wiele osób podjeżdza lub wysyła do mnie te modele Fatów

Offline Morningstar

• Nowy użytkownik
  • *
  • Izi Pizi
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2018, 18:09:24 pm »
a może mógłbyś mnie nakierować jak to zrobić poprawnie, wysyłka nie wchodzi w gre :D

Offline ..::BaNdZiOr::..

• Stwórca Forum :)
  • HelpChat/Sb
  • Szef Forum
  • *
  • Miejsce pobytu: San Escobar
  • Reputacja: 6
  • WE ARE ANONYMOUS WWW.PS4-HACK.CBA.PL
    • ..::PS4-HACK::..

Offline Morningstar

• Nowy użytkownik
  • *
  • Izi Pizi
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2018, 00:57:58 am »
Dobra Ziomki, temat do zamknięcia. Wszystko cacy śmiga, wróciłem do 4.8.1 i zainstalowałem Cobre czy coś takiego :D Powiem szczerze że jest to bardzo łatwe, nie właściwie sie do tego zabrałem. Ktoś kto będzie chciał pierwszy raz przerobić PS polecam by zrozumiał skóry i pojęcia, wtedy instrukcja staje się łatwa :D

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2018, 00:57:58 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.