Grudzień 13, 2018, 16:29:17 pm

Autor Wątek: HDD dump + ERK  (Przeczytany 700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Berion2

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
HDD dump + ERK
« dnia: Listopad 17, 2018, 16:49:54 pm »
Witam,
chciałbym prosić osoby z konsolą FAT i CFW o skopiowanie 2MiB ich dysku twardego i np. wrzucenie na dropbox czy też w załącznik, razem z kluczem ERK (czyli EID Root Key).

Wystarczy uruchomić dowolną dystrybucję Linuksa, np. Linux Mint i w terminalu wklepać (sdx to nazwa dysku PS3, czyli może to być sda, sdb, sdc itp.). Podłączyć dysk twardy z PS3 do komputera. Należy to zrobić bez przelotek na USB (czyli normalna SATA do płyty głównej) i nie uruchamiać Windowsa z takim dyskiem bo może mu nadpisać tablicę i PS3 wtedy zażąda formatowania...

sudo dd if=/dev/sdx  of=/home/mint/zrzutka.bin bs=2M count=1
Nie ma tam żadnych prywatnych danych, ani danych unikalnych jak np. IDPS. To sama tablica partycji. Wymagana wiedza na temat Linuksa to tyko wiedza jak uruchomić go na PC z płyty lub pendrive (czyli np. nagrać Rufusem obraz i przy starcie komputera trzymać F8 (wymagany wyłączony fast boot Windows 8/8.1/10 i secure boot w UEFI)). :P

Potrzebuję tego aby rozwiązać zagadkę deszyfracji na Linuksie HDD z konsol FAT. Mój tandem HDD+ERK+algorytmy nie działają, więc chciałbym zobaczyć czy z innymi także czy tylko z moją (która jest dosyć nietypowa i być może dlatego nie działa). W przeciwieństwie do HDD Reader na Windows, można uzyskać tak dostęp do wszystkich partycji, a docelowo także z zapisem (czyli można by dzięki temu mieć konsolę z OFW, ale nadal z pełnym dostępem do wszystkich danych).

A jakby kogoś interesowała pełna procedura to znaleźć ją może w poradniku niżej. Mnie w każdym razie jest potrzebny tylko zwykły dump, więc czary niżej nie są wymagane. ;)

https://forum.cdrinfo.pl/f106/poradnik-montowanie-pamieci-wewnetrznej-ps3-na-linuksie-97569/

PS3-Hack.com.pl

HDD dump + ERK
« dnia: Listopad 17, 2018, 16:49:54 pm »

Offline Michal_burnout

• Stały Bywalec
  • Reputacja: 8
Odp: HDD dump + ERK
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2018, 02:46:12 am »
Berion :) Ten guru z cdrinfo? Kiedyś czytałem Twoje teksty i nawet nie marzyło mi się o PS3... Nie mam niestety FAT na CFW.

Offline spy

• D4R3K
  • Administrator
  • Prezes
  • Miejsce pobytu: Cambridge
  • Reputacja: 56
  • wtf
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2018, 10:45:44 am »
maniek moglby pomoc bo ma chyba nawet dwa modele fatki

Offline Berion2

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2018, 02:23:12 am »
Berion :) Ten guru z cdrinfo? Kiedyś czytałem Twoje teksty i nawet nie marzyło mi się o PS3... Nie mam niestety FAT na CFW.

Jak guru to zapewne pomyłka, wszak nie jednemu psu Burek. Ale trochę się napisałem w życiu to fakt.
Dzięki, mam nadzieję że pomogły. Z perspektywy czasu patrząc to stylistycznie, a nawet ortograficznie i interpunkcyjnie były straszne. ^^"

Swoją drogą to miałem już u Was konto, ale przypominanie haseł na maila nie działa. Założyłem więc nowe (nie lubię śmiecić, no ale co zrobić? ;p).

maniek moglby pomoc bo ma chyba nawet dwa modele fatki

Obecnie mam tylko swój z CECHL04 i jeden z CECHG01, ale jeśli się powtarzają to też nie szkodzi bo kiedy/jeśli to odszyfruję da mi większą pewność, że na wszystkich jest tak samo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2018, 02:28:27 am wysłana przez Berion2 »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2018, 02:23:12 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.