Listopad 29, 2020, 15:07:38 pm

Autor Wątek: najbardziej przepłacone rzeczy  (Przeczytany 5693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanoniak

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
najbardziej przepłacone rzeczy
« dnia: Marzec 26, 2020, 11:30:38 am »
Też macie wrażenie, że wiele przedmiotów wycenionych jest na wyrost, nieadekwatnie to jakości, wydajności, klasy?
O ile konsole sprzedawane są poniżej kosztów - a przynajmniej tak mi się obiło o uszy - to już producenci odbijają to sobie na grach. Albo komputery: kiedyś za konfigurację z górnych stanów średnich dałam 4 tysiące, teraz trzeba byłoby już wyłożyć 7 - a aż takiej inflacji chyba nie było...

Jakieś inne przykłady?

PS Parasolki... Gdyby nie https://zest.com.pl/kategoria-produktu/ona/parasolka-skladana/ to w życiu bym nie pomyślała, że za parasolkę można dać 200-300 złotych. Ale ja nie jestem w grupie docelowej, gdzie mi tam to eleganckich dam i stylu glamour :-X
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2020, 08:59:10 am wysłana przez kanoniak »

PS3-Hack.com.pl

najbardziej przepłacone rzeczy
« dnia: Marzec 26, 2020, 11:30:38 am »

Offline Daga321

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: najbardziej przepłacone rzeczy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2020, 11:26:20 am »
A ja uważam, że to czy coś jest "przepłacone" czy nie zależy od indywidualnej oceny. Dla jednej osoby jakaś rzecz może być warta bardzo dużo, a innej wcale nie potrzebna, na tej podstawie właśnie kształtuje się wolny rynek :)
Widzę to na swoim przykładzie bo ostatnio np. zdecydowałam się na wzięcie udziału w badaniu, które kosztowało parę groszy (https://perso.in/kategoria-produktu/badanie/) i jak moi bliscy słyszeli cenę to stukali się w głowę. A ja wiem i widzę, że to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu i totalnie się opłaciło bo niesamowicie dużo się o sobie dowiedziałam i dzięki niemu odważyłam się na podjęcie takiej kariery zawodowej, o której zawsze marzyłam  :)
Chociaż oczywiście gdybym w ogóle nie wyciągnęła wniosków z tego badania i zrobiła je na "odwal się" to byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto.

Offline maxinecz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2020, 09:19:54 am »
Ja dodam jeszcze markowe buty.
Wyraźnie droższe od wyrobów mniej znanych producentów, a wcale nie są lepsze albo trwalsze. Ale jak powstają w Chinach, to w sumie trudno się dziwić ??? Czasami lepiej poszukać czegoś mniej znanego, ale też niekoniecznie najtańszego. Tak zrobiliśmy zamawiając buty na zimę dla córki z https://boociki.pl/sklep/buty-ortopedyczne-dla-dzieci/zimowe/ i zobaczymy, jak się będą sprawować.
O ile w tym dziwnym roku w ogóle spadnie śnieg xD
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2020, 09:43:27 am wysłana przez maxinecz »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2020, 09:19:54 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.