Październik 24, 2020, 13:50:52 pm

Autor Wątek: Linux na PS3 - wątek ogólny  (Przeczytany 93697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thenat17

• Początkujący Deweloper
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Warka/Warszawa
  • Reputacja: 0
  • Moje PW jest od tylko ważnych spraw !!
Odp: Linux na PS3 - wątek ogólny
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2011, 21:45:59 pm »
przy okazji : news juz zrobiony i mozna sciagnac dotychczasowa prac grafa..... mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kt obedzie to kontynuować :)

Wspieraj Forum !!  ||   Usługi Forumowe <<  <<Zajrzyj !!

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2011, 21:45:59 pm »

Offline raszyniaczek

• Wyjadacz
  • Miejsce pobytu: Raszyn
  • Reputacja: 1
  • Właściciel serwisu X-Connect
    • X-Connect Serwis
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 24, 2011, 01:12:38 am »
o Panowie asbestos installer 2.0 :D się pojawił ;) no ale to nie ważne mam prośbę utwórzcie dział gdzie będą zamieszczane linki i opisy jakichś gotowych wersji linuxa na ps3 które można wgrać : ) bez zbędnej gadki tylko testowane wersje : ) co wy na to?

Offline sebf

• PS3 NewsMaker
  • Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: ie
  • Reputacja: 4
  • Moje PW jest tylko od ważnych spraw!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2011, 01:45:48 am »
Wszystko z czasem. Jak temat się rozwinie, powstaną odpowiednie działy.
Jeśli wykorzystujesz informacje z forum PS3-Hack.com.pl, zwróć się o zgodę na publikację do autora danego tekstu. Copyright © 2010-2013 by PS3-Hack.com.pl

Offline raszyniaczek

• Wyjadacz
  • Miejsce pobytu: Raszyn
  • Reputacja: 1
  • Właściciel serwisu X-Connect
    • X-Connect Serwis
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2011, 02:19:10 am »
bo chciałbym coś zdziałać ale jestem w kropce nie wiem od czego zacząć ^^

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2011, 02:19:10 am »

Cukier116

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2011, 07:23:58 am »
Jak nie wiesz od czego zacząć to zacznij od początku. ;)

Offline koles

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 02, 2011, 00:28:55 am »
Pomimo nalotu policji Graf Chokolo wydał poprawioną wersję swojej wcześniejszej pracy. Dzisiaj, dał nam zaktualizowane jądro  i wiele innych. Graf_Chokolo prosi o pomoc  wszystkich chętnych do testowania nowego jądra. Stwierdził: "Potrzebuję twojej pomocy. Masz go do testów i zgłaszaj do mnie ew. błędy".

linux-2.6-5c61cdc:http://www.multiupload.com/VK7QKRB01G

Zmiany:
- Dodano nowe połączenia hv PS3
- Dodano możliwość dostępu do więcej niż jednego regionu
- Dodane nowe sterowniki urządzeń blokowych NOR PS3 i VFLASH 
- Dodane nowe sterownuki misc RAM , które umożliwia bezpośredni odczyt / zapis dostępu do całej pamięci RAM
- Dodano wsoparcie PS3 VUART 10
- Dodane nowy sterownik misc PS3 Proxy Manager Dyspozytor
- Naprawiono wartość zwrotu w ps3ram_ioct

Na podstawie:
PS3Hax
PS3Crunch

PS3 500GB - CECHG04 - CFW Rogero4.40
PS3 120GB - CECHC04 - CFW Kneaw3,55

Offline darekch46

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 02, 2011, 05:41:55 am »
czy linuxa musze zainstalowac na pen driva, czy moge to zrobic na wew hdd ps3? zeby za kazdym razem nie wkladac pen driva do usb....

soft 3.55

Cukier116

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 02, 2011, 10:25:57 am »
Zrób sobie downgrade do 3.15 jak koniecznie chcesz mieć linuksa. Ta "wersja" zdecydowanie nie jest dla Ciebie. ;) (nie piszę tego złośliwie tylko w trosce o Twoją konsolę).

Offline darekch46

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 02, 2011, 14:10:05 pm »
chce miec linuxa bo chcialem sie trosze pobawic:), no ale jak twierdzisz ze jest to nie wskazane przy moim sofcie i nie moge tego zrobic na wew dysku ps3, to chyba sobie odpuszcze:/

Offline mulon

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 26, 2012, 11:55:07 am »
Potrzebuje paczke bootos-v3.0-petitboot.pkg ma moze ktos na dysku ? Bo zablokowali wszystkie linki.

Offline imm

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 20, 2014, 10:42:16 am »
Witam. Nie chce zakladac nowego tematu, bo problem wlasnie dotyczy tego.
Opisze sytuacje:
Mam ps3 slim cech-2504b DC 1A, CFW Rogero 4.50.
Chce na tym sprzecie zainstalowac jakiegos linuxa, np ubuntu. Ogolnie z sama instalacja linux sobie prawdopodobnie spokojnie poradze. Uzywam go od wielu lat na PC.
Pytanie dotyczy wersji CFW na konsoli. Czy musze zrobic DOWNGRADE do CFW 3.55? Gdzies tam w sieci znalazlem (chyba ps3hax.net), ze jezeli narzedzia do instalacji linuxa odpala to bedzie ok.
Czekam na jakas odpowiedz.
Pozdro

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 20, 2014, 12:00:28 pm »
Nie wiem czy są jakieś narzędzia na linuxa pod CFW 4.xx ale zakładam, że NIE. Będziesz musiał zrobić downgrade do 3.55 i wrzucić jakiegoś softa typu other OS. Jak już to zrobisz to musisz sformatować konsolę (cały dysk) żeby PS3 powiedzmy oddzieliło kawałek dysku dla otherOS.
Jeżeli mówisz, że linuxa używasz od lat i chcesz tam instalować ubuntu to raczej sobie nie poradzisz ;) Nie robisz tego tak jak w ubunciaku na kompie tylko musisz skompilować sobie SAM cały system. Najpierw wrzucasz kernel, później instalujesz resztę z sieci. Architektura PS3 to PowerPC (z tego co pamiętam) i robisz wszystko w shelu.
Kiedyś ubuntu wydawało wersję dla ps3 do nagrania na płytkę i zainstalowania go z niej na systemie ale podajże zatrzymali się na jakiejś wersji z numerkiem 10.

Ale teraz najważniejsze, nie ma sensu wrzucać linuxa do konsoli (chyba, że będziesz go używał wyłącznie w shellu) bo PS3 ma 256mb ramu... a jak sam się pewnie orientujesz więcej ramu ma już twój telefon :)

Offline hlastek

• Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 20, 2014, 17:39:54 pm »
Witam. Nie chce zakladac nowego tematu, bo problem wlasnie dotyczy tego.
Opisze sytuacje:
Mam ps3 slim cech-2504b DC 1A, CFW Rogero 4.50.
Chce na tym sprzecie zainstalowac jakiegos linuxa, np ubuntu. Ogolnie z sama instalacja linux sobie prawdopodobnie spokojnie poradze. Uzywam go od wielu lat na PC.
Pytanie dotyczy wersji CFW na konsoli. Czy musze zrobic DOWNGRADE do CFW 3.55? Gdzies tam w sieci znalazlem (chyba ps3hax.net), ze jezeli narzedzia do instalacji linuxa odpala to bedzie ok.
Czekam na jakas odpowiedz.
Pozdro
Z tego co wiem, nie za bardzo da się utworzyć obszaru VFLASH na >3.55. Niby była taka możliwość na JFW3.56MA ale nigdy nie sprawdzałem a widzę, że twoja konsola to 1A(większość fabryczny 3.56) więc upewnij się czy możesz zejść do 3.55.
Zaś z CFW4.xx najwygodniej bootować OtherOS na CFW MiralaTijera , wkładając tylko pendrive z odpowiednią flagą a SM.self zabootuje OtherOS, ale z modyfikacja VFLASH na tym sofcie za pomocą flagi nie mogłem sobie poradzić, choć jest jakoś flaga setup_flash_for_otheros(nigdzie nie napisane jak używać).
Dystrybucje jaką polecam to Red Ribbon(specjalnie robiona pod PS3 z CFW). To nie prawda, że trzeba kompilować całe dystrybucje ponieważ skompilowane(wszystkie ps3 mają te same bebechy) są już do pobrania w sieci.

Jeżeli używasz Linux od wielu lat to "problemem" dla ciebie będzie tylko odpalenie Petitboota, jak już go uruchomisz to już sobie poradzisz ponieważ Petitboot posiada dużo zaawansowane komendy shella.

W sieci są dobre poradniki z instalacją/bootowaniem linuxsa na CFW Rebug4.xx i używaniem Rebug Toolbox.

PS. Ciekawe czy dało by odpalić Arch Linux na PS3;)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 20, 2014, 17:59:31 pm »
Tak jak pisałem, dawno nie interesowałem się tym tematem więc sporo mogło się pozmieniać :)
Jak ktoś chce mieć w miarę aktualnego linuxa to warto samemu skompilować. Raczej każdy, kto siedzi w tym temacie będzie wiedział dlaczego tak myślę.
Jest sporo dystrybucji pod PS3 (tak jak już wcześniej pisałem nawet Ubuntu wydało swoją wersję już skompilowaną).
Arch'a na pewno można wrzucić jeżeli tylko posiada pliki pod tą architekturę :)

Ale podkreślę jeszcze raz, nie ma sensu wrzucać linuxa do PS3 bo jest ono po prostu za słabe do tego :) Oczywiście jest możliwość używania go ale tak jak już wspominałem, obecne telefony mają lepsze bebechy do tego.

Offline imm

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 20, 2014, 21:38:38 pm »
Z tego co wiem, nie za bardzo da się utworzyć obszaru VFLASH na >3.55. Niby była taka możliwość na JFW3.56MA ale nigdy nie sprawdzałem a widzę, że twoja konsola to 1A(większość fabryczny 3.56) więc upewnij się czy możesz zejść do 3.55.
No wlasnie nie moge zejsc do 3.55. Mowisz z Rebuga da rade? Trzeba poczytac. Ale czy go zainstaluje bez 3.55...?

PS Gdzies tam trafilem na tutorial Downgrade via Hardware to 3.55 from 3.56. Co na ten temat myslicie? Czy to ma szanse powodzenia?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 21:54:39 pm wysłana przez imm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 20, 2014, 21:43:30 pm »
Obecnie jest jakiś Rebug w wersji 4.3x o ile dobrze pamiętam. Na dniach ma też się ukazać rebug 4.55 :)

Offline hlastek

• Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 21, 2014, 06:38:44 am »
Jeżeli nie możesz zejść na 3.55 to jest problem, bo jak fabryczny masz 3.56 to wgrywając 3.55 będziesz miał bricka.
A w poradnikach wgrywania Linux na Rebug4.xx jest wzmianka o 3.55OtherOS++. Więc trzeba będzie kombinować jeżeli jest taka możliwość z tymi flagami.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #46 dnia: Luty 21, 2014, 06:38:44 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.