Wrzesień 23, 2020, 09:10:00 am

Autor Wątek: Emulacja Amigi na PS3  (Przeczytany 42026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szpikoo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Emulacja Amigi na PS3
« dnia: Sierpień 01, 2011, 11:40:37 am »
Witam.

Jako, że wczoraj udało mi się odpalić emulator Amigi na mojej konsoli, postanowiłem podzielić się tym na forum.
Z góry zaznaczam, że moja konsola działa na CFW 3.41.2 Rebug, Hermes V4c. Powodem tego jest to, że posiadałem wiele softu na 3.41 z usbjailbreak i nie chciało mi się dłubać przy zmianie plików eboot i param.sfo.

Ktoś kto działa właśnie na 3.41 i próbował odpalić emu, powinien wiedzieć ile z tym problemów. Otóż głównym powodem jest to, że siedem ostatnich wersji jedynego emulatora naszej kochanej Amigi, nie działa na 3.41.
Mało tego: każdorazowa próba uruchomienia emulatora i próba załadowania kickstartu, powoduje nieznaną mi ingerencję w zainstalowany payload, czego powodem jest utrata bdemu oraz możliwość uruchomienia oprogramowania homebrew.

Aby odpalić Amigę na naszej konsoli, należy znaleźć w sieci e-uae-0.8.25-ps3_r3.pkg i zainstalować go na konsoli. Ponieważ jest to jedna ze starszych wersji emulatora, jego pliki konfiguracyjne przystosowane są do emulacji Amigi 500 (kickstart 1.3).
Nasz emulator zainstaluje się w lokalizacji /dev_hdd0/game/EUAE00825/USRDIR/ i w tym też miejscu znajduje się plik konfiguracji emulatora: UAE.CFG
Poniżej zamieszczam moją konfigurację pod kickstart 3.1 (Amiga 1200):

kickstart_rom_file=/dev_hdd0/game/EUAE00825/USRDIR/kick31.rom
chipmem_size=1
bogomem_size=2
use_gui=no
nr_floppies=4
cpu_type=68020
cpu_speed=real
cpu_compatible=true
ntsc=false
chipset=aga
gfx_width=720
gfx_height=576
gfx_linemode=double
gfx_framerate=1
sound_output=exact
sound_channels=stereo
sound_bits=16
sound_frequency=48000
sound_max_buff=4096
show_leds=true
floppy_speed=200
floppy0=/dev_usb006/Amiga_ROMS/game_disk01.adf
floppy1=/dev_usb006/Amiga_ROMS/game_disk02.adf
floppy2=/dev_usb006/Amiga_ROMS/game_disk03.adf
floppy3=/dev_usb006/Amiga_ROMS/game_disk04.adf
gfx_center_vertical=smart
gfx_center_horizontal=smart
gfx_color_mode=32

Proponuję skonfigurować go identycznie, dodając jeszcze dwie stacje dysków (zawsze się przyda).
Do ww. katalogu wrzucamy kickstart 3.1. Pamiętać przy tym należy, aby nazwa pliku była taka sama, z zachowaniem dużych i małych liter.
Wrzucamy gry na pendrive'a i cieszymy się Amigą na dużym telewizorze :)
Polecam na początek Superfrog'a.

Wszystkie potrzebne pliki, wymienione powyżej, znajdziecie na moim chomiku w katalogu PlayStation3/Emu
http://chomikuj.pl/szpikoo

PS. Jeszcze info dla chcących emulować C64. Otóż wustarczy zainstalować najnowszą wersję VICE 1.0.3 PS3 i cieszyć się jeszcze starszymi i fajniejszymi grami ;) - dostępne też pod powyższym linkiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 11:46:03 am wysłana przez szpikoo »

PS3-Hack.com.pl

Emulacja Amigi na PS3
« dnia: Sierpień 01, 2011, 11:40:37 am »

Tags: amiga ps3 emu 

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.